Так уже влаштовано людське суспільство, що у дітей у певному віці виникає інтерес до грошей. Приблизно до 3—4 років малюк починає усвідомлювати, що це міряло вартості товарів. У давні часи це розуміння приходило до дітей дещо пізніше, але за вікном століття ринкових відносин. Що ж, буття визначає свідомість не тільки у дорослих, а й у дітей.
Діти та гроші питання дуже тонке і дорослим варто підійти до нього з усією відповідальністю, намагаючись не впадати в крайнощі. Більше про виховання дітей та підлітків дивіться тут https://goncharyk.com.ua/. Отже, коли починати та скільки давати дітям грошей?
Вік
Вважається, що після досягнення 6-7-річного віку дитині вже можна давати гроші на кишенькові витрати.
Сума
Яку суму виділяти дитині та як часто давати їй гроші залежить від віку. Дитині молодшого шкільного віку гроші краще давати невеликими сумами кілька разів на тиждень, але із рівними проміжками часу. Поняття «невеликими» щодо та залежить від доходу конкретної сім’ї. Головне пам’ятати, що молодшекласники можуть бути не дуже уважними і втратити гроші, тому слід давати ту суму, втрата якої не введе в сильні переживання особисто вас.
З підлітками справа інакша. Психологи радять давати їм більші суми, але раз на місяць, щоб вони вчилися планувати витрати. Головне пам’ятайте, що кишенькові гроші даються дітям просто так, а чи не за щось!
Часта помилка батьків, коли вони підкуповують свою дитину і дають їй гроші за те, щоб вона, наприклад, забралася у своїй кімнаті. Це неправильний підхід. Дорослі мають прищеплювати дитині любов до чистоти. Тому він сам і добровільно має намагатися допомогти батькам у домашніх справах.
Ще одна помилка – давати гроші за оцінки та успіхи у навчанні. Дитина має прагнути насамперед знань, а чи не до грошовому винагороді. Формально він отримуватиме хороші оцінки, але стимуляція у цього буде зовсім невірна. Його інтерес до навчання буде підмінений інтересом до грошей.