Азаріна лазающая – одревесневающим ліана родом з Мексики, але в наших широтах рослина не зимує, тому ентузіасти її вирощують щороку на розсаду, щоб влітку милуватися незвичайними квітами. Азаріна за сезон встигає виростити пагони довжиною до 3-3. 5 метрів, зацвітає на 4-5 місяць після посіву насіння і цвіте до морозів дуже ефектно і рясно. Про інші види ліан читайте на блозі https://danika-biola.com.ua/.
Рослину можна використовувати для вертикального озеленення, прикрасити фасад будинку, веранду, альтанку, влаштувати каскади на кам’яних стінах. відмінно підходить для контейнерного вирощування, підвісних кашпо. Але є у неї і свої примхи: азаріна не любить спеку, тому в регіонах з жарким літом для неї треба вибирати місце в півтіні, а спекотне полуденне час бажано обприскувати красуню по листю.
Вирощують розсаду за 12 тижнів до висадки в грунт (ця дата збігається з можливим закінченням заморозків у вашому регіоні).
Насіння висаджують в контейнер рідше, злегка прикривши землею (0,5-1 см). Поливають з пульвелізатора. Для посадки можна використовувати універсальну суміш для розсади з додаванням вермикуліту. Догляд за розсадою включає помірні поливи (краще з пульверизатора), забезпечення гарної освітленості при тривалому світловому дні, зміст при температурі не вище 18-20°С.
Як правило, рослини пікірують в окремі ємності при появі пари-трійки справжніх листочків. Дорощують розсаду у прохолодному світлому приміщенні. При температурі повітря +15°С розсаду починають загартовувати на вулиці. І як тільки встановиться тепла погода без заморозків, висаджують на постійне місце.
Ліана дуже швидко росте, але висаджуйте кущики частіше: через 40-50 см. Це дозволить отримати густе покривало з зеленого листя, посипаних неповторними квітами. Відтінки кольорів різні білий, світло-синій, темно-синій, рожевий. Рослина абсолютно не схильне до хвороб і шкідників, що дуже порадує тих, хто не любить зайвих клопотів по захисту садових рослин. У південних регіонах із субтропічним лиматом азаріна може давати хороший самосів. до речі, ліана може розмножуватися живцями. Тим, хто захоплюється вирощуванням цієї рослини, сподобається такий вихід: зберегти ліану до весни, а потім наріжте навесні живці та укорените їх.